KONCERT ODWOŁANY / the Bartenders + Karma Sound


Kiedy:
27 Marzec 2020@20:00 – 23:30
2020-03-27T20:00:00+01:00
2020-03-27T23:30:00+01:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
25 zł / 35 zł

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE Z UWAGI NA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ W DNIACH 15-29.03.2020 KLUB MUZYCZNY ALIVE BĘDZIE ZAMKNIĘTY.
WSZYSTKIE KONCERTY, KTÓRE MIAŁY SIĘ ODBYĆ W TYCH DNIACH ZOSTANĄ PRZEŁOŻONE NA INNE TERMINY, O KTÓRYCH POINFORMUJEMY WAS WKRÓTCE.

Obraz może zawierać: 8 osób

 

The Bartenders + Karma Sound
27.03.2020 (piątek)
Bramka 19:00
Start 20:00

BILETY:
Przedsprzedaż w klubie: 25 zł
W dniu koncertu: 35 zł

***

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding.) W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. „Szumna Sessions” została bardzo dobrze przyjęta, a singiel pt. „The Polecat” utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju – dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, prezentowali swoją muzykę na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii i This Is Ska! w Niemczech.

Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie „Tribute to Alibabki” zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki „W rytmach Jamaica ska” zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki wokalistek i wokalistów krajowej sceny reggae/ska. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które pół roku później ponownie spotkały się z muzykami, w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Podczas sesji zarejestrowano utwory z historycznej EPki Alibabek w aranżacjach The Bartenders. Piosenkę „Już nie twist” promującą nagranie usłyszeć można już w radiach, zaś teledysk, który do niej zrealizowano, krąży w internecie za pośrednictwem YouTube. Projekt „Tribute to Alibabki” doceniony został również przez festiwal Męskie Granie i miał swoją kontynuację podczas jego finału w Żywcu.

11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym co zuchwałym tytule „Poles are movin’!” Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu na „Poles are movin’!” nie ma gości – wszystkie piosenki zaśpiewał Kuba Kaczmarek – wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders. Wydanie płyty wzięła na swe barki zasłużona dla krajowej sceny niezależnej wytwórnia Zima Records.

Singiel “No ordinary love”: https://www.youtube.com/playlist?list=PLiKImN5YbhTrk84H45uRrtuRiZsyByuLg

Alibabki i The Bartenders „Już Nie Twist” https://www.youtube.com/watch?v=660kwbxMS9U

The Bartenders & Duże Pe – Przeżyć w tej dżungli: http://youtu.be/xkHcIy0xNb4

Album “Szumna Sessions”: https://www.youtube.com/playlist?list=PLiKImN5YbhTpgN227t6532KnHB6kptwHo

***

Karma Sound to dj/selektor, animator i promotor muzyki jamajskiej w Polsce. Najwyższej klasy jamajskie selekcje z winylowych płyt prezentowane w dziesiątkach klubów i festiwali w całej Polsce dla niejednokrotnie kilkusetosobowej publiczności to tylko część działalności Karma Sound. Jako promotor odpowiada za organizację licznych imprez i koncertów, w tym takich cyklicznych wydarzeń, jak: Karaibski Cud, Reggae w Mieście, Reggae Unity Bazar, Bass Riddim… w najważniejszych warszawskich klubach związanych z muzyką karaibską. Początki jego działalności sięgają 1998 roku i fascynacji „muzyką serc” – jamajskim reggae. Z czasem jego winylowe selekcje wzbogacały największe perły innych gatunków muzycznych rodem z Jamajki, z calypso, ska, rocksteady, roots & culture, rub a dubem i dancehallem na czele. Naturalny rozwój i zgromadzoną przez Karma Sound płytotekę doceniły największe krajowe festiwale reggae (Regałowisko Bielawa, Reggaeland, Ostróda Reggae Festival czy One Love) i ich publiczność, o czym świadczą regularne powroty artysty tamże, w tym rekordowo na płocki Reggaeland – 8 razy! Natomiast klubowa publiczność miała okazję do zatracenia się w tańcu przy jego selekcjach u boku takich artystów jak The Jolly Boys, Tippa Irie, Ras Luta, Zjednoczenie Soundsystem, Roots Fyah, Cheeba czy Kapitan KaCeZet.

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/karmasoundpl/

+ There are no comments

Add yours