HALUCYNACJE +SIGNAL TO NOISE RATIO


Kiedy:
24 Maj 2019@20:00 – 23:00
2019-05-24T20:00:00+02:00
2019-05-24T23:00:00+02:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
15 zł

Obraz może zawierać: tekstHALUCYNACJE
[Wrocław | jazz-rock/prog/psych]

Mawiają, że Halucynacje są dziwne, że to przez nieco inne, wrocławskie powietrze, że nigdy nie wiadomo co i jak zagrają.

Halucynacje całymi garściami czerpią swoje inspiracje z licznych muzycznych stylów i nastrojów.
Ich kompozycje są kolażem awangardowych, psychodelicznych, barwnych melodii oraz potężnego rockowego brzmienia. Wypuścili dwie EP-ki: instrumental (2014) i vis-a-vis (2015), by w marcu 2018 wydać pełny album La Petite Blonde – psychodeliczną historię opowiedzianą jedynie przez muzykę, w której łatwo jest się zanurzyć.

Co jakiś czas organizują we Wrocławiu tak zwane Wieczory Dziwnych Dźwięków, podczas których improwizują i zapraszają gościnnych muzyków. Zagrali podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomka Beksińskiego w Toruniu.

https://halucynacje.bandcamp.com
https://www.facebook.com/HalucynacjeWroclaw

SIGNAL TO NOISE RATIO
[Warszawa | post(psych/drone)]

Signal to Noise Ratio poruszają się gdzieś pomiędzy. Pociąga ich w równym stopniu gęsta harmonia i zagmatwany kontrapunkt, co trans, improwizacja, niejednoznaczność i brud. Budują swoje przestrzenie z bogatej brzmieniowo gitary, szorstkich analogowych klawiszy i melodycznie traktowanej perkusji. Ciągle reinterpretują swoją twórczość, improwizują i pozostawiają niedomówienia. Jednocześnie szukają szlachetnej prostoty – aczkolwiek na dzień dzisiejszy jeszcze jej nie znaleźli. Szukają nowych form wypowiedzi między tradycją rockowego koncertu i postpsychodelicznym performansem, w którym słuchacz zostaje obdarzony mocą wpływania na przebieg muzyki.

Lubią interakcje. Remiksowali utwory ambientowej Calmy i jazzmetalowego Shining, nagrali singiel z Warsaw Gamelan Group, łączący ich brzmienie z tradycyjną muzyką z Jawy Środkowej, a aktualnie kończą prace nad remiksem utworu „Lśnienie” Wojciecha Błażejczyka, współczesnego kompozytora młodego pokolenia (w wykonaniu Kwadrofonik). Ilustrowali wystawy sztuki współczesnej i projekcje filmu niemego „Furman Śmierci”. Byli najdziwniejszym zespołem w finale konkursu interpretacji piosenek Grechuty. Brali na warsztat zapomniane perełki brytyjskiej psychodelii końca lat 60.

SNR z płyty: https://youtu.be/D5CQT0yqKzY
SNR z koncertu: https://youtu.be/uOzg0NZV4M0

signaltonoiseratio.bandcamp.com
http://snr.rockmetal.pl
facebook.com/snrband

bramka 19:00
start: 20:00
bilety: 15zł (dostępne w klubie i w dniu koncertu)

+ There are no comments

Add yours