Gallileous / Zaratan


Kiedy:
17 Październik 2020@20:00 – 23:45
2020-10-17T20:00:00+02:00
2020-10-17T23:45:00+02:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
20 zł

Gallileous / Zaratan
17.10.20 (sobota)
Bramka 19:00
Start 20:00
BLIETY: 20 zł (dostępne w klubie oraz w dniu koncertu)
***
Gallileous – niegdyś silnie związany z polską sceną doom metalową, od kilku lat kieruje swoje aspiracje w stronę space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych, co odzwierciedla się w recenzjach dwóch ostatnich albumów. Częstokroć zespół kojarzony jest jako mieszanka Hawkwind, Blues Pills i Budgie. Koncertując Gallileous promuje materiał z ostatniego wydawnictwa „Moonsoon” oraz utwory z poprzedniej płyty „Stereotrip”. Ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z syntezatorem, zróżnicowanymi tempami oraz mocnym wokalem tworzą potężna dźwiękową zawieruchę.
„Moonsoon”
W 2019 roku, z nowym perkusistą, Gallileous rejestruje kolejny materiał. Zapędy słowotwórcze członków zespołu pozwoliły na stworzenie nazwy „Moonsoon”. Tak jak zbliżający się do pełni Księżyc zwiastuje zróżnicowanie nastrojów, a monsuny przynoszą na zmianę pory suche i deszczowe, tak i na nowym albumie można usłyszeć szybkie i mocne utwory, space rockowe hipnotyczne loty, ale również nastrojowe ballady. Brzmieniowo „Moonsoon” nawiązuje do poprzedniej płyty „Stereotrip” i pomimo ewidentnego opuszczenia przestrzeni kosmicznej nadal zaprasza do wspólnego tańca z gwiazdami. Album ukazał się 18.10.2019 r., a promują go dwa single, tytułowy „Moonsoon”, w którym ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z analogową barwą syntezatora, mocno napędzającym rytmem oraz unikalnym wokalem tworzą potężną dźwiękową zawieruchę, oraz niezwykle eklektyczny „Boom Boom Disco Doom (Kill The Alarm Clock)”, w którym grupa, nawiązując do dokonań takich zespołów jak Hawkwind czy Kraftwerk, połączyła elementy space i krautrocka, z pulsującym rytmem disco lat 70. Przygotujcie się na Moonsoon!
***
Zaratan – skład prezentujący niezmierzoną kosmiczno-psychodeliczną legendę. Poruszają się wokół tematów space/doom, ale da się u nich wychwycić dźwięki o stonerowym charakterze. Zespół powstał w 2019 roku i październikowy koncert będzie ich debiutem. W tym roku planują wejście do studia z materiałem, którym przygotowują od pierwszej, wspólnej próby.
Facebook –

https://www.facebook.com/zaratanband

+ There are no comments

Add yours