Tides + As Night Falls + Atme


Kiedy:
13 Październik 2018@20:00 – 23:45
2018-10-13T20:00:00+02:00
2018-10-13T23:45:00+02:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Koszty:
5 zł - 15 zł

 

Fin Your Freedom- taki będzie cel wieczoru 😉

Zapraszamy do klubu Alive (Wrocław), na koncert 3 różnych zespołów:

TIDES – to grupa pielęgnująca brzmienia określane jako post-rock oraz post-metal. Kwartet stara się w ciężkich przestrzennych dźwiękach gitar zmieścić emocje i spokój wiolonczeli, łącząc w utworach momenty spokojne i ambientowe z gęstymi akordami. Koncerty Tides to pełne wrażeń chwile napięcia gdzie pływy mogą Cię wprowadzić w trans podobny do dryfowania pod powierzchnią burzliwego i spokojnego jednocześnie oceanu.
Pod koniec 2018 grupa planuje wydać niezależną debiutancką EP, gdzie pojawią się między innymi utwory dostępne obecnie na kanale YT

https://www.youtube.com/channel/UCdm4yVarGjCdiaEZhzdpS0w

As Night Falls – metalowy zespół z Katowic. Choć ANF próbuje iść własną ścieżką, bez wątpienia inspiracją do
tworzenia takiej muzyki są takie zespoły, jak Nightwish, Within Temptation, Delain czy Epica.
Zespół ma w swoim dorobku 2 EP (My secret place, From Grace to Oblivion) oraz LP (Embrace the Journey). Współpracował również z zagranicznymi oraz z polskimi wydawnictwami, czego
efektem są składanki: Forged in Stone and Steel (UK), Virgines Metallium: A Tribute to the New Maidens of Metal (USA), Ladies First (DE), Silesian Butchers Compilation vol. V (PL).
ANF koncertował na różnych scenach, w Polsce i zagranicą (Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia) . W CV zespołu dumnie można wpisać supporty przed takimi gwiazdy jak: Tarja Turunen, Liv Kristine, Eluveitie, Antimatter, Welicoruss, Proletaryat, Jelonek, Lyriel, Alia Tempora czy Artrosis.
Zachęcam do posłuchania twórczości zespołu, oraz obserwowania poczynań zespołu.

https://www.youtube.com/channel/UCjis93xl9Z33DJ3CvcMnDdw

ATME – to doświadczenie przestrzeni. To początek drogi do korzeni, do jedności z muzyką, sobą i otoczeniem. Jeśli ktoś uważa, że w muzyce usłyszał już wszystko, to nie słyszał jeszcze o zespole ATME.
Wrocławska grupa ATME od 2013 roku aktywnie działa na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Zespół tworzą cztery zintegrowane osobowości szukające własnej drogi w muzyce, co ujawnia się w różnorodnym stylu gry, zmiennym metrum oraz złożonych strukturach kompozycyjnych.
„Nasza muzyka nawiązuje do szeroko pojętego rocka, elementów muzyki etnicznej i metalu progresywnego, aczkolwiek staramy się nie zamykać na jeden konkretny gatunek muzyczny. Ważna jest dla nas wolność treści i formy. Improwizujemy zarówno na próbach jak i na koncertach, a poprzez taki sposób tworzenia staramy się opuścić strefę komfortu na rzecz poszukiwań własnego unikatowego brzmienia i charakteru. Teksty utworów są rezultatem obserwacji świata i ludzi. Poruszają zagadnienia dotyczące egzystencji, rozwoju duchowego i psychologii ludzkiego umysłu” – opowiadają muzycy ATME.
W 2015 roku, po wygranym konkursie na Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu, ATME wydało własnym sumptem EP-kę koncepcyjną zatytułowaną „Forgiving Myself”.
W lipcu 2016 światło dzienne ujrzał wideoklip do akustycznej wersji utworu Trickster.
Pierwszy album długogrający ATME zatytułowany „State of Necessity” został ukończony w grudniu 2017 roku i wraz z lyrics video do utworu „(un)cut Thoughts” przedstawiony fanom. Oficjalna premiera planowana jest na marzec 2018 roku.
ATME ma na koncie występy na koncertach i festiwalach w Polsce oraz m.in. w: Niemczech, Belgii, Holandii i Czechach.

https://www.youtube.com/channel/UCQZSuFegdMJhPw2jPOR_J1A

————–

Otwarcie bramek: 19.00
Rozpoczęcie koncertów: 20.00
Bilety:
5 zł dla studentów (przed koncertem) / 10 zł przed koncertem (dla osób bez legitymacji studenckiej) /
10 zł dla studentów w dniu koncertu / 15 zł w dniu koncertu (dla osób bez legitymacji).

+ There are no comments

Add yours