WROCŁAW // Koncert Żurkowski + The Freuders // 22.06


WROCŁAW // Koncert Żurkowski + The Freuders //  22.06
Kiedy:
22 czerwiec 2024@20:00
2024-06-22T20:00:00+02:00
2024-06-22T20:15:00+02:00
Gdzie:
Alive
Kolejowa 12
53-508 Wrocław
Polska
Koszty:
od 30 PLN
Kontakt:
ALIVESTAGE
WROCŁAW // Koncert Żurkowski + The Freuders //  22.06 @ Alive | Wrocław | Województwo dolnośląskie | Polska

ŻURKOWSKI I THE FREUDERS POWRACAJĄ Z WSPÓLNYMI KONCERTAMI!

Gitarowa stajnia Mystic Production jeszcze nigdy nie miała się tak dobrze 💥

Oba zespoły nie próżnują – Żurkowski, po świetnie przyjętej płycie LIPCOWI szykuje się do wydania nowego singla, który przedpremierowo będzie prezentowany na koncertach. The Freuders pod koniec zeszłego roku wydali swoją pierwszą płytę w całości w języku polskim i intensywnie ją promują.
Na pierwszy ogień idą Wrocław i Gdańsk 💪

ŻURKOWSKI to zespół polskich muzyków na emigracji, założony w Doncaster przez Łukasza Żurkowskiego – wokalistę, gitarzystę, autora tekstów i kompozytora, pochodzącego z Suwałk.
Muzycznie grupa oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 ich kariera nabrała rozpędu – utwór „Ciemność” zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young, dając im przepustkę do grania na największych scenach w Polsce. Występowali nie tylko na Męskim Graniu, ale także na Festiwalu Pol’and’rock czy na głównej scenie WOŚP.
Po debiutanckiej płycie WŁÓCZĘGA, w 2022 roku ukazał się drugi album zespołu, zatytułowany KURZ, zawierająca takie rockowe przeboje jak „Zmiennicy”, czy „Western” (duet z Tomaszem Organkiem). Płyta LIPCOWI, wydana w lipcu 2023, jest trzecim długogrającym krążkiem grupy Żurkowski, która już szykuje kolejny album!

Do posłuchania:
Live video utworu WESTERN z ostatniego przystanku Pol’and’Rock:

Żurkowski – Nad Nettą feat. Robert Cichy https://youtu.be/aK7XTOaLqgI?si=Hm5wDLx2yXdwIemA
Żurkowski – Zmiennicy https://youtu.be/metGjqbaf9I
Żurkowski – Western feat. ORGANEK https://youtu.be/rd0M-kEazeo

The Freuders to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.
Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, Cieszanów Rock Festiwalu oraz Olsztyn Green Festiwalu.

Po trzech latach od płyty „Warrior” jako The Freuders wróciło z nową płytą, trzecią w kolejności ale pierwszą po polsku i wydaną dla Mystic Production.

Do posłuchania:
Galeon – https://youtu.be/6gtWHrgvUvo?si=blpHBj48X5v_lKV3
Anomalie – https://youtu.be/c7Kcwu9htfM?si=cowP_0tMQEzr-8aS

Bilety:

30 PLN (przedsprzedaż)
40 PLN (bramka w dniu koncertu)

+ There are no comments

Add yours