PUNK FEST: Moskwa / Izerbejdżan / Dobra-Dobra / AR-D


Kiedy:
24 Styczeń 2020@20:00 – 23:45
2020-01-24T20:00:00+01:00
2020-01-24T23:45:00+01:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
30 zł / 40 zł

Obraz może zawierać: tekst i na zewnątrz

 

Zespół Moskwa utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę to legenda polskiej sceny punkrockowej który już od ponad 30 lat koncertuje na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł (Guma) Gumola – vocal i gitara , Piotr Rogoziński -bas , Tomasz Gron – perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu ,co przełożyło się na sukces ogólnopolski , zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory,które osiągnęły popularność radiową ówczesnych stacji muzyki niezależnej.W 1985 r. zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie” Fala ” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza , pokazujący Jarocin , muzykę,zespoły,życie festiwalu i zespół Moskwa , a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood – reż. Andrzej Kostenko w którym głównym motywem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie My Blood Your Blood,film ten był wyświetlany w 50 krajach świata , natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski . Moskwa jeszcze brała udział w filmach – Opowieści Harleya – reż. Wiesław Helak rok prod 1988 r. ,oraz Więcej Bluesa – reż. Krzysztof Magowski prod.1988 r. Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 r. roku pod nazwą Moskwa , i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. następna płyta pt. Życie niezwykłe – ukazuje się dwa lata później w 1990 r. , następnie zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec , a po trasie w Niemczech wokalista zawiesza działalność zespołu na 3 lata , w tym czasie udaje się do Indii w poszukiwaniu duchowej inspiracji . Od 2000 roku zespół zaczyna na nowo koncertować , pojawia się też płyta koncertowa nagrana w Toruniu w 2010 roku, dziś Moskwa występuje w składzie Pawel Gumola -voc,gitara , Kamil Rogiński – bas, Radek Jarzyna – perkusja.
 
FB: https://www.facebook.com/MoskwaPunk/
 
***
 
Izerbejdżan (Rdzenny Punk Izerbejdżanu)
Zespól powstał na kanwie pierwszej edycji Izerbejdżan Punk Eko Fest. Frontmen ekipy Teo i Darek Królik Królikowski gitarzysta po rozpadzie kapeli Pinokio Alternative, która zagrała swój ostatni koncert podczas pierwszej Edycji Izerbejdżan Punk Eko Fest 2017 w Wolimierzu, wiedzieli, że grają dalej. Powstaje materiał koncertowy i w roku 2018 jest materiał na płytę, która zostaje mianowana pierwszym oficjalnym wydawnictwem zespołu – „PANI z MIĘSNEGO”. Zostaje wydana i jest w dystrybucji.
 
Zespół gra koncerty w składzie:
Teo – voc ,
Darek „Królik” Królikowski – git. voc.,
Tomek „Blady ” Walczak – bas,
Janek Skólski – perkusja
 
FB: https://www.facebook.com/izerbejdzan/
 
***
 
Dobra-Dobra (Hard Szydera Billy)
Złotoryjska kapela założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc.) i Rafała Raviciosa Chmielewskiego (bas voc.). Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. W zeszłym wieku Hoody i Rav grali wcześniej razem w 1983 w kapeli Neo-Haos.
 
Wiosną 2017 roku dołącza do kapeli Arturo Cicatriz wnosząc nowy element – harmonijkę ustną i dodatkową japę do darcia. Harmonijka w punku? Jasne – patrz Uk Subs, GBH. W tym też składzie w 2018 nagrana jest druga płyta „YHY” Repertuar i kawałki czasem są bardzo różne z tego względu że zarówno Hoody jak i Rav oraz Arturo piszą materiał dla kapeli i każdy zostawia swoje piętno. Kapela grywa offowych festach jak Ramona, Izerbejdżan i imprezy klubowe. W listopadzie 2018 został zapisany na żywo gig który zagrali na urodziny Zygzaka na Skorpionaliach u boku Xenny, Kolaborantów i Bulbulatorsów, Z tego powstała płyta bootlegowa (tylko 77 egzemplarzy) z zapisem tegoż koncertu.
Zgredy mają się dobrze 🙂
 
FB: https://www.facebook.com/Dobra-Dobra-404017139717518/
 
***
 
Apsztyfikant Raba-Dżou
 
Skłąd:
Krzysztof „Smoku” Troczyński – gitara
Dariusz „Pingwin” Miłoń – bas
Lesław „Mirosław” Mycek – baniaki i darcie papy
 
Kapela istnieje od 5 lat, powstała na gruzach PTN (Panie Tadku Niedowidzę) i Petar Embrion. Darek gra z nami od roku, wskoczył na miejsce innego Weterna – Jacka „Pinokia” Rębisza, który był z nami od samego początku.
Dziedziniec Sztuki, Cztery Pokoje w Legnicy, WOŚP 2018, Klubokawiarnia India w Jaworze – tam graliśmy.
 
FB: https://www.facebook.com/Apsztyfikant-Raba-D%C5%BCou-1686306661585703/
 
***
 
Bramka 19:00
Start 20:00
 
***
 
BILETY:
30 zł – przedsprzedaż w klubie
40 zł – w dniu koncertu

+ There are no comments

Add yours