FORT BS I Dexter


FORT BS I Dexter
Kiedy:
25 wrzesień 2021@20:00
2021-09-25T20:00:00+02:00
2021-09-25T20:15:00+02:00
Gdzie:
ALIVE
Kolejowa 12
53-508 Wrocław
Polska
Koszty:
20
FORT BS I Dexter @ ALIVE | Wrocław | Dolnośląskie | Polska
Zespół FORT BS – to legenda polskiej sceny punk – rockowej. Grupa powstała w 1983 roku w Jeleniej Górze z fascynacji muzyką punk rockową i nowofalową oraz w opozycji do szarości i beznadziei egzystencji w ówczesnej Polsce.
W 1984 roku po kilku lokalnych koncertach – prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę Cichego – zespół zadebiutował na Festiwalu w Jarocinie. Zespół inspirował się wtedy jeszcze klasykami gatunku punk lecz dwa lata później przedstawił już zupełnie nowy zimno falowy materiał powstały pod wpływem twórczości bydgoskiego Variete.
Fort BS grał także w trakcie Jarocina 85 a rok później został wreszcie laureatem festiwalu a ich utwór „Rozhulantyna” trafił na składankową płytę „Jeszcze młodsza generacja” prezentującą punkowo-nowofalową czołówkę tamtego okresu. Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionego z zespołem Makena, Fort BS wydał także split kasetę demo zawierającą także nagrania grupy Stress, gdzie udzielali się też grający w Fort BS – Mario, Arturro i Zdzich. W 1987 zespół zagrał znowu w Jarocinie – choć jako laureat nie otrzymując kolejnego zaproszenia – zmuszony został do występu pod inną nazwą – RAYA.
Po kilku latach przerwy, w 1992 Fort BS powrócił na scenę i wydał profesjonalną kasetę „Punk’N’Roll” a rok później koncertowy materiał „Tutaj jest wszystko inaczej”. W tym czasie grupa zagrała koncertów w kraju (m.in na Festiwalu „Odjazdy”) oraz w Niemczech. W 1994 roku Fort BS wydał trzecią kasetę „Hooligans” i znowu zagrał m.in na Festiwalu w Jarocinie.
Po długiej przerwie spowodowanej m.in wyjazdem Tomka „Cichego” Cichockiego do Anglii zespół powrócił w 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu. Ich występ spotkał się wówczas z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Wkrótce później Fort BS zagrał krótką trasę po Polsce południowo-zachodniej (m.in z grupą Farben Lehre).
Rok 2015 zespół FORT BS zaczyna od promocji nowej płyty i to płyty akustycznej o której tak oto mówią sami muzycy:
W konsekwencji wydanej, długo nieoczekiwanej, winylowej płyty z archaicznymi już wersjami demo nie wypadało nieukończyć raz zaczętej pracy… Tak więc wracamy z zupełnie innym, nowym brzmieniem. Zauważyliśmy że nasze numery zagrane dzisiaj mają swoją wymowę i odbicie w życiu współczesnym. Zagrane po latach, przy użyciu innych elektronarzędzi, żyją znowu i słychać to nieźle. Na ukończeniu mamy materiał na płytę, na której znajdą się rzeczy przywołane z mrocznej niepamięci PeErElu do życia wiecznego. Mamy nadzieję, że tym razem te dźwięki zostaną z Wami na zawsze. Pozdrawiamy wszystkich starych znajomych z tamtego świata i serdecznie witamy wszystkich nowych!
Aktualni obrońcy Fortu to:
Robert „Cichy” Cichocki – vocal
Piotr Wojciechowski – gitara
Rafał „Rufio” Leśniak – gitara
Andrzej „Jędrula” Idzi – bas
Dariusz „Burza” Burzyński – perkusja
*****************************************
deXter – postpunkowy zespół, który powstał w 1993 roku w Jeleniej Górze.
Od 2005 roku, w lekko zmienionym składzie gra na wrocławskich scenach.
Ma w swoim dorobku jedną studyjną płytę „Locha surogatka”.
„Pandemiczną” przerwę wykorzystuje na mastering płyty koncertowej, która będzie wydana na początku 2022 r.
Chłopaki głodni grania, głodni sceny i publiczności, serdecznie zapraszają na pierwszy, po prawie dwuletniej przerwie, koncert.
FB:
https://www.facebook.com/dexter.wroclaw/
25.09.2021, godz.20.00
Klub Muzyczny Alive, ul.kolejowa 12
bilety: 30 pln

+ There are no comments

Add yours