ANTONI KRUPA


Kiedy:
27 Lipiec 2019@20:00 – 21:30
2019-07-27T20:00:00+02:00
2019-07-27T21:30:00+02:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
25 zł

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie grają na instrumentach muzycznych, ludzie na scenie i broda

 

Antoni Krupa – muzyk, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz radiowy Radia Kraków. Grał m.in. w zespole Jazz Ban Ball Orchestra i w Grupie Wiem Marka Grechuty. Napisał książkę „Miasto błękitnych nut – czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko. W programie koncertu covery Jimiego Hendrixa, Boba Dylana, B.B. Kinga oraz zespołów Traffic, Free, Jethro Tull a także autorskie utwory wydane na płycie „Amela-blues o rozwianych włosach na wietrze” nagranej wspólnie z Jarkiem Śmietaną.

Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym „r” od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antoni Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z śśśśścicinielicznych prawdziwych osobowości – nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Napsał książkę „Miasto błękitych nut – czyli historia Krakowskiego Jazzu i nie tylko” nagrodzoną statuetką „Jazzowego Oskara” przez Jazz Klub Melomani”. W 2012 r . nagrał autorską płytę z udziałem Jarka Śmierany (współkompozytor) „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” w nagraniu której wzęli udział wybitni artyści: Karolina Cygonek, Magra Piskorczyk i Jorgos Skolias a także czarnoskóra amarykańska wokalistka Harrriet Levis. W tych kwietniu 2018 r. ukazała się kolejna płyta Antoniego Krupy zatytułowana „Evening”, firmowana nazwą zespołu „The New Lessers”.

Obecnie swoją muzyczno-potycką twórczość prezentuje w wersji solowego recitalu. Niczym współczensny John Lee Hooker, nawiązując do tradycji archaicznego solowego bluesa, występuje sam z gitarą, grając na harmonijce ustnej, śpiewając i melorecytując swoje songi i ballady. W repertuarze usłyszeć można również legendarne covery B.B.Kinga, Jimiego Hendrixa,, Boba Dylana, Raya Charlesa, oraz zespołów Traffic, Jethro Tull i Free.

*****************************************************************************

BILETY 25 zł (dostępne w klubie oraz w dniu koncertu)

*****************************************************************************

Bramka 20:00
Start 21:00

+ There are no comments

Add yours