The Heavy Clouds & Touch of Evil


Kiedy:
2 Marzec 2018@20:00 – 23:00
2018-03-02T20:00:00+01:00
2018-03-02T23:00:00+01:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
Bez opłat

 

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołów The Heavy Clouds i Touch of Evil!

THE HEAVY CLOUDS – power trio straght outta Warsaw!
Zaczęło się od jednego telefonu. Piotrek Podgórski (perkusja) zadzwonił do „Ziemby” (wokal/bas) i zadał najprostsze pytanie leżące u podwalin powstania wielu zespołów „Chciałbyś coś pograć?”. Piotrek miał gitarzystę Bartosza Kanaka, Wojtek chęć. Zakończenie lub nieokreślone przerwy w działalności macierzystych projektów i kapel stworzyły sprzyjające warunki do stworzenia czegoś nowego. Decyzja zapadła po pierwszej próbie.
The Heavy Clouds powstało z chęci grania po prostu „prościej”. W materiale, który jest efektem niezobowiązujących jamów na próbach, słychać zarówno echa buntowniczego Seattle, stonera rodem z kalifornijskich pustyń oraz punkowej energii, które Bartek uzupełnia klasycznym rockowym i bluesowym brzmieniem.
Pierwszym wydawnictwem miała być czteroutworowa EPka zarejestrowana z Marcinem Klimczakiem (The Black Tapes, The Feral Trees) w jego Moustche Ministry. W wyniku nadmiaru pomysłów powstały kolejne cztery utwory oraz koncept zrobienia z tego płyty. W między czasie zespół zaliczył debiut wydawniczy na składance wspierającej demokratyczny klub sportowy AKS Zły.
Premiera debiutanckiego albumu „Mind Pollution” odbyła się 28 kwietnia 2017 roku. Całość materiału została nagrana „na setkę”. Za mixy odpowiada Wojtek Olszak z Woobie Doobie Studio, a mastering jest dziełem Grzegorza Piwkowskiego.
Obecnie zespół skupia się nad promowaniem swojego debiutanckiego krążka oraz przygotowuje się do wejścia do studia w celu zarejestrowania materiału na kolejną płytę.

FACEBOOK:
https://web.facebook.com/theheavyclouds/

POSŁUCHAJCIE:
https://www.youtube.com/watch?v=aN152lqGhKY
https://www.youtube.com/channel/UCTHlYMo5xbJJ7VL7SUkxPoQ

SPOTIFY:
https://open.spotify.com/album/0ZF919NYG8JQGxVumAU0ar

_______________________________________________________________________

Zespół TOUCH OF EVIL utrzymuje, że ich rock jest zakorzeniony w brzmieniu lat ’60 i ’70, a moc Touch of Evil bierze się z połączenia równej jak stół perkusji, basu głębszego niż Rów Mariański, emocjonalnego wokalu i riffów tnących diamenty jak masło. Często pomijany jest fakt, że prawdziwą inspiracją dla Touch of Evil były wymieniane pomiędzy znajomymi mixtape’y Backstreet Boys i Fun Factory. Dla fanów: White Stripes, Black Sabbath, Black Keys.

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/TouchOfEvilOfficial/

POSŁUCHAJCIE:
https://www.youtube.com/watch?v=TmYWi2xC8ZA

_______________________________________________________________________

2.03.18r. Klub Muzyczny ALIVE, ul. Kolejowa 12
The Heavy Clouds + Touch of Evil
WSTĘP FREE
Start: 20:00

+ There are no comments

Add yours