Sosnowski


Kiedy:
25 Listopad 2018@20:00 – 23:15
2018-11-25T20:00:00+01:00
2018-11-25T23:15:00+01:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Koszty:
25/30 zł

 

Sosnowski, fenomenalny one man band. Jego debiutancka płyta została zarejestrowana w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jej nazwa: „The Hand Luggage Studio”. To mieszanina wpadającego w ucho, energetycznego roots rocka, bluesa, bluegrassu z elementami country. Przez swój zachrypnięty, charakterystyczny wokal, Sosnowski bywa porównywany m.in. do Toma Waitsa lub Joe Cockera. Jego koncerty to rodzaj live act-u, w którym opowiada o swoich piosenkach, śpiewając i grając nie tylko na gitarze, ale akompaniując sobie też jedną nogą na bębnie basowym (stopie), a drugą na tamburynie.

Zaczęło się od premiery singla Where Do We Go w audycji Piotra Metza w radiowej Trójce. Potem Piotr Stelmach powiedział o nim m.in., że „jak się słyszy po raz pierwszy jego głos, to można się przewrócić z wrażenia”, zapraszając go dwukrotnie na wywiad do studia Polskiego Radia. Wojciech Mann zagrał jego piosenkę na dowód, że są polscy artyści, którzy mu się podobają, a Piotr Kaczkowski obiecał mu na antenie trzy miejsca na nowej składance Minimax.pl. Potem poszło już szybko: piosenka dnia, płyta tygodnia, debiut na kultowej Liście Przebojów Trójki, live ze Studia im. Agnieszki Osieckiej.

Ale nie tylko warszawscy dziennikarze z Myśliwieckiej zainteresowali się tym szalonym artystą, który w wieku 35 lat postanowił zadebiutować, wydając płytę na własną rękę. Na Muzycznej Liście Przebojów Radia Plus Gryfice aż trzy utwory Sosnowskiego znalazły się na 1. miejscu, co do tej pory nie udało się żadnemu innemu polskiemu artyście.

We wrześniu Sosnowski wydał debiutancki album i sam jest ciekawy, co z tego wyniknie. Płytę promuje singiel zatytułowany „Głową w dół” – numer 2. na krążku.

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/TheSosnowski/

POSŁUCHAJCIE:
https://www.youtube.com/watch?v=CcG2FqXg3WE
https://www.youtube.com/watch?v=S5V_DpAw5HE

******************************************************************************

25.11.18r. Klub Muzyczny ALIVE, ul. Kolejowa 12
SOSNOWSKI

Bramka 19:00
Start 20:00

BILETY:
25 zł – przedsprzedaż (dostępne w klubie)
30 zł – w dniu koncertu

+ There are no comments

Add yours