Hungarica + Przemysław Majewski


Kiedy:
24 Marzec 2019@19:00 – 23:00
2019-03-24T19:00:00+01:00
2019-03-24T23:00:00+01:00
Gdzie:
Kolejowa 12
Wrocław
Polska
Koszty:
30/40zł

Obraz może zawierać: tekst

 

DZIEN PRZYJAZNI POLSKO-WEGIERSKIEJ!

Bramka 18:00
Przemysław Majewski start:19:00
Hungarica start: 19:35
20:45: PO KONCERCIE KIBICUJMY RAZEM POLSKIEJ REPREZENTACJI W MECZU Z LOTWA, W KWALIFIKACJACH DO MISTRZOSTW EUROPY!

Bilety dostępne w Klub Alive
♦ 30 PLN w przedsprzedaży
♦ 40 PLN w dniu koncertu

HUNGARICA:

Zespół Hungarica powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Norberta Mentesa, który w roku 1981 znalazł się pośród członków-założycieli Moby Dick – jednej z najpopularniejszych węgierskich grup rockowych działających po dziś dzień. W ubiegłych latach Hungarica nagrywała utwory wespół z największymi legendami węgierskiej i polskiej sceny muzycznej: z Andrzejem Nowakiem (TSA, ZŁE PSY oficjalna strona, Pawłem Mąciwodą (Scorpions) oraz Grzegorzem Kupczykiem (CETI, ex – Turbo (oficjalny profil zespołu).

Płyty zespołu rokrocznie plasują się w czołówce rankingów sprzedaży na węgierskim rynku wydawniczym.

W lutym 2013 r. Hungarica zorganizowała w Budapeszcie wielki koncert pod sztandarami przyjaźni polsko-węgierskiej. Na to wyjątkowe wydarzenie zaprosiła wspomniane już gwiazdy z Polski.

Latem 2013 roku zespół zaproszony został na Międzynarodowy Zlot Militarny do Bornego Sulinowa (największą tego typu imprezę w Europie), gdzie – odnosząc wielki sukces – wystąpił przed dziesięciotysięczną publicznością.

W lipcu 2015 roku ukazał się pierwszy polskojęzyczny album Hungarici pt. „Przybądź Wolności”. Było to wydarzenie bez precedensu w całej historii polskiego i węgierskiego rocka, nigdy przedtem bowiem żaden zespół z Węgier nie wykonał i nie wydał swych utworów po polsku. Na płycie wystąpili gościnnie Andrzej Nowak oraz Grzegorz Kupczyk. Album cieszył się w Polsce wielką popularnością, której wyrazem było między innymi ogromne zainteresowanie promującymi go koncertami. Od czasu gwiazd formatu Omegi, LGT i Skorpió, które triumfy na polskich scenach święciły w latach 70-tych ubiegłego wieku, żadnemu z węgierskich zespołów nie udało się osiągnąć podobnego sukcesu.

We wrześniu 2016 roku realizacji doczekał się kolejny polsko-węgierski projekt Hungarici: podwójny album pt. „Ojczyzna i Wierność”

Poczynając od 2010 roku Hungarica coraz częściej koncertuje w Polsce. Promując swą polskojęzyczną płytę, latem 2015 r. zespół święcił triumfy na polskich festiwalach, jesienią zaś odbył swoje pierwsze indywidualne tournée, w ramach którego 10-15 listopada wystąpił w Warszawie ,Środzie Śląskiej, Wrocławiu, Świdniku oraz Krakowie. Wiosną 2016 r. w ramach kolejnej trasy koncertowej Hungarica zaprezentowała się polskiej publiczności w Katowicach, Krakowie, oraz Wrocławiu. Jesienią tego samego roku zespół został zaproszony do Gdyni na VIII Festiwal Filmowy Niezależni Niezłomni Wyklęci, 11 listopada zaś wystąpił w Warszawie podczas Marszu Niepodległości, a dzień później w warszawskim Klubie Progresja. Koncertował też w Myszkowie i Zamościu.

FB: https://www.facebook.com/hungarica/
https://www.youtube.com/watch?v=1GvU9QGQtuw ‚Ojczyzna i Wierność’
https://www.youtube.com/watch?v=I8rKx6MnkEE ‚Ziemia Uświęcona Krwią’
https://www.youtube.com/watch?v=EQ7-OGa8tqY ‚Dziękuję Bardzo’

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu węgierskiego Funduszu Kultury Narodowej.

Przemysław Majewski :
Zapraszam wszystkich na koncert. Wszyscy którzy przyjdą na koncert dostaną płytę którą nagrałem z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i rozdaje w ramach akcji 100 tysięcy płyt na 100 lecie odzyskania Niepodległości. Zapraszam na moją stronę www.przemyslawmajewski.pl gdzie można przeczytać więcej o projekcie:
https://www.youtube.com/watch?v=kgbmQdDw4u4&fbclid=IwAR05ZAOrHgLVKZKVU-uKYecQs3wPJuUWV4E97r3ryrOeZHJ6shUvF_q8ckQ

 

Szczegółowe informacje wkrótce!

+ There are no comments

Add yours